Problemer med at læse pdf filer på IPAD

Problemet med at læse filer fra foreningens OneDrive eksisterer stadig. Det seneste nummer er udlagt direkte på foreningens hjemmeside og er tilgængeligt på IPAD.

Foreningen oplægger af plads- og økonomiske hensyn, ikke video, bøger og blade på vores webhotel. I stedet bruges OneDrive samt andre tjenester.

Vi håber snart at producenterne af software får løst deres problemer. Baretten m.v. kan læses uden problemer på PC’er.

Aktuelt

Årsberetning Danmarks Veteraner & Veteranstøtten

Velkommen til Danmarks Veteraners Årsberetning Dyk ned i årsberetningen og bliv klogere på, hvad der er sket og set i løbet af 2022. Bemærk, at vi i år har valgt at samle årsberetningen i én. Det er en fælles beretning for aktiviteter i både foreningen Danmarks...

Veteranstøtten inviterer til familietræningslejr i Vejen Idrætscenter

TILMELDING ER LUKKET VETERANSTØTTENs Idrætsudvalg arrangerer familietræningslejr i Vejen Idrætscenter d. 17.-19. februar 2023 Igen i år inviterer Veteranstøtten veteranfamilier til træningslejr i Vejen Idrætscenter. Du og din familie kan komme med i den sidste weekend...

Få din afviste veteransag genoptaget

Som tidligere udsendt soldat (veteran) eller statsansat med sent diagnosticeret posttraumatisk belastningsreaktion har du mulighed for at få en såkaldt ”second opinion” speciallægeerklæring. Der er ikke længere en frist på 5 år for at få indhentet en sådan...