Problemer med indmeldelse i foreningen elektronisk

Foreningens kartoteksfører har i perioden fra 24. november 2018 og indtil 31. december 2018 ikke modtaget indmeldelser, hvilket ikke er normalt. Normalt modtager vi indmeldelser løbende, flere om måneden, men det er ikke sket i ovenfor nævnte periode. Vi tror derfor, at tekniske problemer på vores webhotel kan være årsag til denne mulige mangel på nye medlemmer. Vores webhotel er nemlig blevet opkøbt, der har været dalende serviceniveau fra det gamle webhotel siden opkøbet blev offentliggjort. Vi har siden 1. januar 2019 været gradvist under flytning til det nye webhotel, overflytning var helt gennemført her til morgen 8. januar 2019.

Har du meldt dig ind i perioden 24. november – 31. december 2018, og har du ikke fået et velkomstbrev fra foreningen, så beder vi dig om at gentage din indmeldelse. Vi beklager at det er nødvendigt, men ser ikke anden udvej.

Du kan foretage din indmeldelse ved at gå til formularen, som findes på dette LINK

Aktuelt

Invitation til NORDIC TOUR på MC

Nordic Tour 2024 - 26. Juli til 5. august På Nordic Tour mødes 10 veteraner fra hvert af de nordiske lande og kører motorcykel sammen. Turen går på omgang mellem de nordiske lande og veteranforbund, og i år bliver turen arrangeret af veteraner i det sydlige Finland....

MC Touring indkalder til generalforsamling

Kære veteraner, motorcyklister og medlemmer af Danmarks Veteraners MC Touring Indkaldelse til foreningens første ordinære generalforsamling på KFUM Soldaterhjem Treldevej 99, 7000 Fredericia lørdag d. 16. marts kl. 12.30. Tilmelding sker til Vrcfyn@mail. dk senest d....

Tilmelding til vandretur til Island

Tilmeldingen lukker automatisk, når der er kommet 30 ansøgninger. Ansøgningen lukkede 1. februar kl. 15.45. Herefter vil turudvalget trække lod blandt ansøgerne.  Du kan læse om turen her    

Vil du med på vandretur til Island?

Friluftsudvalget tager på vandretur på Island med 8 deltagere. Vi skal besøge Hornstrandir, et fantastisk naturreservat i Islands yderste hjørne, kun 50 kilomter fra Polarcirklen. Et sted, hvor kun få mennesker bor om sommeren og hvor naturen er, som den altid har...